Frissítés Dátuma: 15 Lehet 2024
Anonim
Hogyan nyerhetünk a Tic-Tac-Toe-n - Tippek

Tartalom

A tic-tac-toe játék megoldott játék. Ez azt jelenti, hogy van egy ismert és matematikailag tesztelt stratégia, amelyet követni kell a legjobb eredmény elérése érdekében minden mérkőzésen. A tic-tac toe játékban két olyan játékos, aki a helyes stratégiát követi, sorsolásban végződik, és egyetlen játékos sem nyer. Az ellenfél ellen, aki nem ismeri ezt a stratégiát, nyerhet, ha hibát követ el. Amikor a barátaid felfedezik a stratégiát, próbáld ki a szabályok nehezebb változatát.

Ha nem tudod, hogyan kell játszani a tic-tac-toe játékot, tanuld meg az alapszabályokat.

Lépések

1. módszer a 3-ból: Nyertes vagy kötött játék indításakor

1. Helyezze az első X-et egy sarokba. A tapasztalt tic-tac toe játékosok az első X-et egy sarokba helyezik, amikor az első játékban vannak. Ez a stratégia több lehetőséget teremt az ellenfél számára a tévedéshez. Ha az ellenfél úgy reagál, hogy egy O betűt ír be a központ melletti bármelyik mezőbe, garantálhatja a győzelmet.
    • Ebben a példában először játszunk, és X-et használunk szimbólumként. Az ellenfeled második és O-t használ.

2. Próbáljon megnyerni, ha az ellenfél az első O-t helyezze középen. Ha az ellenfél behelyezi az első O-t a középpontba, akkor a nyeréshez meg kell várnia, amíg hibát követ el. Ha továbbra is jól játszik, garantálhatja a döntetlen megszerzését. Itt van két lehetőség a második lépéshez, amelyet utasítások követnek arra vonatkozóan, hogyan lehet megnyerni, ha bizonyos mozdulatokat hajt végre (ha nem, csak blokkolja a mozdulatait, hogy a játék döntetlen legyen):
    • Helyezze a második X-et az első X-rel szemben lévő sarokba, és hozzon létre egy átlós "X O X" sort. Ha egy sarokban egy O-val válaszol, akkor nyerhet! Helyezze a harmadik X-et az utolsó üres sarokba, és az ellenfél nem lesz képes megakadályozni győzelmét a negyedik X-rel.

• Vagy, illessze be a második X-et egy szegély négyzetébe (nem sarokba), nélkül érintse meg az első X-et. Ha az ellenfél O-t helyez el a sarokban nem az X mellett van, a harmadik X-rel blokkolhatja a mozgását, és automatikusan megnyerheti a negyedik X-et.

3. Automatikusan nyer, ha az ellenfél az első O-t a középpont melletti négyzetre helyezi. Ha az ellenfél bármelyik négyzeten elhelyezi az első O-t mellett központ, nyerhet. A válasz úgy, hogy a második X-et tetszőleges sarokba helyezi, üres helyet hagyva a két X között.
    • Tegyük fel például, hogy az első X-et a bal felső négyzetbe helyezik, és az ellenfél O-t helyez a felső köztes négyzetbe. A második X-et a bal alsó vagy jobb alsó sarokban helyezheti el. Ne tegye a jobb felső sarokba, mert üres hely helyett O jelenik meg a két X között.

4. Helyezze a harmadik X-et úgy, hogy két lehetséges nyerő lépés legyen. Az ellenfél legtöbbször figyel, ha van egy sorban két X, és blokkolja. (Egyébként nyerj, ha három X sorból állsz.) Ezután egy üres négyzetnek kell lennie ugyanabban a sorban, mint az első és a második X, anélkül, hogy egy ellenség O blokkolja a vonalat. Helyezze a harmadik X-et arra a négyzetre.
    • Például, vegyen egy darab papírt, és rajzolja a tic-tac lábujját a felső sorban "X O _", a középső sorban "O _ _", és az alsó sorban "X _ _". Ha a harmadik X-et a jobb alsó sarokba helyezi, akkor az igazodik a másik két X-hez.
  5. Nyerj az X szobával. A harmadik X után megnyeri a játékot, ha behelyezi az X-et az üres négyzetek egyikébe. Mivel az ellenfélnek csak egy mozdulata van, csak az egyik négyzetet tudja blokkolni. Készítsd el a negyedik X-et a téren, amelyet nem blokkoltál, és megnyeri a játékot!

2. módszer a 3-ból: Soha ne veszítsen el második játékosként

1. Kényszerítsen döntetlenre, ha az ellenfél a sarokban indul. Ha az ellenfél először játszik, és a sarokban egy O-val kezdődik, mindig helyezze az első X-et középen. A második X-et egy szegélyre kell helyezni, nem egy sarokban, hacsak meg kell akadályoznod, hogy az ellenfél sorozatosan három Os-t illesszen be. Ezzel a stratégiával minden játék döntetlennel végződik. Elméletben nyerhet, de az ellenfélnek nagy hibát kell tennie, mint például ha nem látja, hogy két X van egymás után.
    • Ebben a szakaszban az ellenfél továbbra is Osnel játszik, de ne feledje, hogy ezúttal először játszik.
  2. Kényszerítsen döntetlenre, amikor az ellenfél a közepén indul. Amikor az ellenfél azáltal, hogy egy O-t helyez a középpontba, helyezze be az első X-et egy sarokba. Ezután továbbra is akadályozza meg az ellenfelet a gólt, és a játék döntetlennel zárul. Alapvetően nem lehet nyerni ezzel a játékkészséggel, hacsak az ellenfél nem próbál megnyerni, vagy megakadályozza, hogy nyerjen!
  3. Próbáljon megnyerni, ha ellenfelünk a széléről indul. Az ellenfél általában a fenti lépések egyikével indul. Ha azonban az ellenfél az első O-t egy párkányra helyezi be, nem sarokba vagy középpontba, akkor kicsi a esélye a győzelemre. Helyezze az első X-et a középpontba. Ha az ellenfél a második O-t a szemközti élre helyezi, O-X-O alakú sort vagy oszlopot alkotva, helyezze a második X-et egy sarokba. Ezután, ha az ellenfél behelyezi a harmadik O-t az X melletti szélre, O-X-O alakú vonalat képezve, tegye a harmadik X-et az üres négyzetbe, hogy blokkolja a két O-t. Ettől kezdve nyerhet az X szobával.
    • Ha az ellenfél bármikor nem hajtja végre a fent leírt pontos lépést, akkor a döntetlenért kell játszania. Csak kezdje el blokkolni a mozdulatait, és egyikük sem fog nyerni.

3/3 módszer: Tic-Tac-Toe variációk

1. Próbálja ki ezeket a variációkat, ha a tic-tac toe játék mindig döntetlennel ér véget. Egy ideig szórakoztató lehet, hogy verhetetlen a tic-tac-toe játékban, ám a cikk nélkül is a barátaid kitalálhatják, hogyan lehetne megakadályozni a győzelmet. Amikor ez megtörténik, minden velük játszott tic-tac toe játék döntetlennel végződik - milyen düh! Használhatja a tic-tac-toe alapszabályait olyan játékokhoz, amelyeket nem olyan könnyű megoldani. Próbálja ki az alább leírt játékokat.
  2. Játssz a régi mentális játékkal. A szabályok pontosan megegyeznek a tic-tac toe játékkal, de a játékdiagram nélkül! Ehelyett minden játékos beszéli a játékot, és elképzelte az ábrát. Használhatja az ebben a cikkben bemutatott összes stratégiai tanácsot, de nehéz lehet koncentrálni, amikor megpróbálja emlékezni arra, hogy hol vannak az Xs és az Os.
    • Kombináljon egy rendszert a lépések leírására. Például az első szó a sor (felső, középső vagy alsó), a második szó pedig az oszlop (bal, középső vagy jobb).

3. Játsszon a tic-tac toe 3D játékot. Rajzoljon különféle papírokra a tic-tac-toe három diagramját. Hívjon egy "felső", egy másik "közbenső" és a harmadik "alsó" diagramot. Ezekben a diagramokban bárhol játszhat, és úgy működnek, mintha egymásra vannak rakva, és így egy kocka lenne. Például, ha mind a három ábrán középpontba kerül, akkor megnyeri a játékot, mivel a játékos ezután függőleges vonalat képez a kockán. Három négyzet egymás utáni kitöltése bármilyen diagramra szintén nyereség. Nézze meg, ki tud-e találni, hogyan lehet nyerni egy átlós vonallal a három ábra mentén.
    • Valódi kihívásként kombinálja a két változatot, és próbálja meg játszani a régi mentális 3D-s játékot. Az első szó a diagram (felső, középső vagy alsó), a második szó a sor (felső, középső vagy alsó), és a harmadik szó az oszlop (bal, középső vagy jobb).

4. Játssz 5 egymás után. Játszd ezt a játékot, amelyet néha Gomoku-nak hívnak grafikonpapíron, anélkül, hogy rajzot rajzolna volna. Az Xs és Os jelölése helyett a négyzeteket rajzolja meg a grafikonpapíron a vonalak metszéspontjain. Bármelyik lépést megteheti a grafikonpapíron. Az a játékos, aki öt pontot (nem hat vagy annál többet) sorba állít, megnyeri a játékot. Ez a játék meglehetősen bonyolult, bár úgy tűnik, annak ellenére, hogy hasonlít az idős nő játékához, és még világbajnoksággal is rendelkezik.
    • A versenyek során a játékosok 15x15 vagy 19x19 diagramot használnak, de ehhez a játékhoz bármilyen méretű grafikonpapír használható. Még végtelen rajzokon is játszhat, és bármikor hozzáadhat további grafikonpapírt, amikor csak szüksége van rá.

tippek

• Egy kezdő ellenfél ellen próbáld ki ezt a kihívást. Légy első és készítsd el az első X-et a szélén. Csak akkor garantálhatja a győzelmet, ha az ellenfél első O sarkába kerül, anélkül hogy megérintette az X-et vagy egy szélén, hogy lenni X-re átlósan. El tudod képzelni, hogyan lehet nyerni ebben a két helyzetben?
  • Még ennél is nehezebb kihívásként próbáljon megnyerni az első játékkal, és helyezze az X-et a középpontba. Ha az ellenfél behelyezi az első O szélére (ami ritkán fordul elő), garantálhatja a győzelmet. El tudod képzelni, hogyan?
  • Vannak más megoldott játékok is, amelyeket valaki nyerhet, még akkor is, ha minden játékos helyesen játszik. Például egy sorban 4-ben az első játékos nyerhet, ha a megfelelő stratégiát követik.

figyelmeztetések

• Még azok is, akik nem ismerik ezeket a stratégiákat, gyorsan észreveszik, ha mindig ugyanabban a helyzetben indulsz. Még akkor is, ha például a sarokban indul, próbáljon különböző sarkokból indulni, hogy az ellenfél hosszabb ideig tartson a felfedezéshez.

A prizma egy zilárd háromdimenzió alak, két párhuzamo (egybevágó) talppal (vagy arccal). Az alap alakja határozza meg a prizma típu át, példá...

A mellizmok egy olyan c oportot alkotnak, amelyet emmilyen edzé közben em zabad elhanyagolni. Az erő te t ugyanolyan izmo mellka nélkül furc ának é kiegyen úlyozatla...