A Teremtés Dátuma: 3 Lang L: none (month-011) 2021

Ebben a cikkben: A ScoreUsing TerminologyReferences ismertetése

A sport világában a tenisz az egyik legfurcsább pontozási rendszerrel rendelkezik, de valószínűleg ez az egyik legizgalmasabb sport. A jó hír az, hogy miután megtanulta, hogyan kell pontokat szerezni, nem lesz nehéz emlékezni.

szakaszában

1. rész A pontszám megértése

1. Különbséget tesz a játék, a készlet és a meccs között. A mérkőzés az a játékidő, amelyet a teljes játékidőre utalnak. A mérkőzés három vagy öt készletből áll (kategóriájától függően). Mindegyik készletet legalább hat játékban játsszák.

2. Tudja meg, hogyan számol minden játék. Csak egy játékost használnak a játékra: A játék általában akkor nyer, ha egy játékos (vagy egy csapat, ha párosban játszik) négy cserét nyer. A csere egy kiszolgálással kezdődik, akkor az ellenfél megüti a labdát, és a pont előre-hátra állva folytatja a játékot, amíg egy játékos el nem veszi a labdát vagy eltalálja a hálóba. Tudja meg, hogy egy játék hét vagy annál több cserét tarthat, amíg véget nem ér. Például egy játékos háromszor nyerhet, a másik játékos pedig négyszer. A pontszám így kerül kiszámításra:
    • "15 pont" az 1 ütésért;
    • "30 pont" 2 győzelemért;
    • "40 pont" 3 győzelemért;
    • 4 nyert golyó után ez a "GAME" (ez jelzi a játék végét).

3. Tudja, hogyan kell bejelenteni a pontszámot, amikor kiszolgálja. Minden játék során a szerver vállalkozása hirdeti ki a pontszámot, és elég erős ahhoz, hogy az ellenfél megvárja (kivéve, ha hivatásos bajnokságon játszik játékvezetőt). Mindig először ki kell jelentenie a pontszámát, majd az ellenfélét. Például:
    • ha két cserét nyertél, és az ellenfeled csak egy, akkor "30-15" -t jelentenek be;
    • ha az ellenfeled három cserét nyert, és csak egyet, akkor "15-40" -t jelentenek.

4. Tudja meg, hogyan számolódik az egyes halmazok. Minden szettet addig játsszunk, amíg egy játékos vagy egy csapat (ha párosban játszik) hat játékot nyer. A kiszolgálás megkezdése előtt mindig közzé kell tennie az egyes játékosok által elnyert játékok számát, kezdve a pontszámoddal. Például:
    • Ha négy játékot nyertél, és az ellenfeled kettőt nyert, akkor a "4-2" -et bejelenti, mielőtt a játék első szolgálatát megcélozza.

5. Tudd, hogy a győzelemhez mindig két játék előtt kell állnia. Ez mind a játékokat, mind a készleteket érinti. Íme néhány példa.
    • Ha a pontszám 40 és 40 között van, akkor a játék megnyeréséhez egymás után kétszer kell nyernie (lásd a 3. pontot).
    • Ha minden játékos öt játékot nyert, akkor 5 és 5 közötti pontszámot kell elérni, és további két egymást követő játékot kell megnyernie, hogy 7 és 5 közötti pontszámot nyerhessen, és megnyerje a készletet.
    • Ha 5-ös játékból 5-ig nyer, és a következő játékot nyeri, akkor az eredmény 6-ról 5-re változik. Ha elveszíti a játékot, az eredmény 6-tól 6-ig terjed, és a következő két játékot meg kell nyernie, hogy 8 játék 6-ig, és nyerd meg a szettet. Néhány készlet 12 játék 10 és 10 közötti pontszámait mutatja, néha többet is!

6. Felismeri, amikor a mérkőzést megnyerik (vagy elveszítik). Függetlenül attól, hogy a bajnokságban játszol, két vagy három szettet kell nyernie (Grand Slam verseny). Ugyanakkor, ugyanúgy, mint a játékoknál és a készleteknél, további két készlettel kell nyernie. Ez azt jelenti, hogy 5 sorozat meccsei akkor nyernek, amikor az egyik játékos 3 szettet nyer, míg a 3 szett mérkőzésein az első, aki 2 szettben nyer, nyer.

7. Tudja, hogyan lehet gólt szerezni a meccs után. Rácsban jegyezze fel az egyes lejátszott halmazok eredményét. Mindig a pontszámoddal kell kezdened. Például, ha megnyerte a meccset, a következőképpen néz ki a rács:
    • 6-3, 4-6, 6-2. Ez azt jelenti, hogy megnyerte az első 6 játékot 3-ra; elvesztette a második 4 játékot 6-ra; és megnyerte a harmadik 6 játékot 2-re.

2. rész A terminológia megértése

1. Tudja meg, hogy mit jelent a tenisz mindenütt. Leginkább a "mindenhol" azt jelenti, hogy "minden táborban" a tenisz. Ha Ön és az ellenfeled egyaránt nyert egy labdát, vagyis cserét, akkor 15-15 lesz. Ezután bejelenti a "15 mindenhol" lehetőséget. Ugyanez vonatkozik a játékokra. Ha minden játékos három játékot nyert, akkor a szolgálat megkezdése előtt kijelentheti a "3 mindenhol" lehetőséget.

2. Fedezze fel, mit jelent a "szerelem". Nem, itt nem a romantikáról vagy a platonikus szerelemről beszélünk! A tenisz világában a "szerelem" szó 0-ra vonatkozik.
    • Ha kiszolgáltál, és nem nyertél egyetlen cserét, és ellenfeled kettőt nyert, akkor bejelentheted a "love-30" -t.
    • Ugyanez vonatkozik a játékokra. Ha három játékot nyertél, és az ellenfeled nem nyert egyet, akkor bejelentheti a "3 szerelem" -t.
    • Ha elindít egy játékot, akkor még senkinek nincs pontja, és kijelentheti: "Szeretem mindenütt" (ami megnyugtatja a játék elindítását!).
    Q lexpert válasza

Mi okozza a pontszámlálást a teniszben?

Értse meg az "egyenlőség" és az "előny" szavakat. A teniszben, amikor két játékosnak nagyon szoros pontszáma van: 40 - 40 egy játék során, akkor "egyenlőség" érvényesül. Kétféle módon játszhatunk: vagy az, aki nyeri a pontot, nyeri a játékot, vagy pedig az előnyt játssza. Ebben az esetben meg kell szereznie a jogszerűségi pontot, valamint a következő pontot a játék megnyeréséhez.

3. Megértsék az "előnyeket" és "az előnyöket". Amikor a kiszolgáló játékos megnyeri a jogszerűségi pontot, akkor "előnye" van (tehát a szervernek megvan az az előnye, vagyis csak egy pontja van hátra, hogy gólt szerezzen a játék megnyerésében). Amikor a recepción egy megnyeri a jogszerűség kérdését, akkor "előnye van". Ha az egyik játékos elnyeri a jogszerűség, de nem az előny pontját, akkor a pontszám "egyenlőségre" esik.
    • Tegyük fel, hogy megvan a szolgálat, és mind Ön, mind az ellenfeled 3 cserét nyer, majd újra kiszolgál. Mondanom sem kell, hogy pontokat szereznek, és a pontszámot "előnnyé" alakítják. Ha nyeri a pont után, akkor nyeri a játékot! De ha elveszíti, akkor a pontszám "egyenlő" -re csökken, és az ellenfeled további esélyt talál arra, hogy legyőzzön. Tegyük fel, hogy nyeri a pontot, és ezért az eredményt "kihozza", akkor elveszíti, a pontszám ismét egyenlő, és így tovább.
tanács

• Jó ötlet, ha megbeszéljük a pontszámokat, mielőtt először játszana a partnerrel. Egyes játékosok azt kérik, hogy a gólt minden labda előtt tegyék közzé, mások nem. Mások meg akarnak szabadulni az alapszabályoktól. Például, ne játsszon az előnyökről, és ezért törölje a két egymást követő golyó nyerésének kötelezettségét azáltal, hogy a "40 mindenesetre" pontszámot kapja.
  • Nem kell pontokat számolnia, egyszerűen csak labdákat cserélhet más játékosokkal, ami ugyanolyan érdekes, mint a mérkőzés készítése!